Svenska Taidoskölden

Kauko Cup 2013

Stenungsund, den 19 oktober 2013

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+
1. Linda Åhs, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2. Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+
1. Joakim Johansson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2. Philip Högberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Daniel Andersson, Vänersborgs Taido
Hokei mix 4-3 kyu
1. Jimmy Magnusson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Hanna Emanuelsson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3. Johanna Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Hokei mix 6-5 kyu
1. Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Isaac Kullgren, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Johannes Rönnborg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Jissen damer 2 kyu+
1. Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Jissen herrar 2 kyu+
1. Philip Högberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb
3. Daniel Andersson, Vänersborgs Taido
Jissen herrar 4-3 kyu
1. Robin Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Christian Sellberg, Vänersborgs Taido
3. Jimmy Magnusson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Laghokei (5 pers.) 4 kyu+
1. Uddevalla Taidoklubb Taikei - lag 2
(Olivia Linde, Emelie Roos, Julia Nilsson, Johanna Frej, Ebba Olsson)
2. Uddevalla Taidoklubb Taikei - lag 1
(Robin Frej, Jimmy Magnusson, Chris Persson, Philip Högberg)
3. Uddevalla Taidoklubb Taikei - lag 3
(Johannes Rönnborg, William Brochmann, Robin Nilsson, Isaac Kullgren, Richard Dahl)
Lagjissen herrar, 4 kyu+
1. Uddevalla Taidoklubb Taikei
(Philip Högberg, Chris Persson, Jimmy Magnusson, Robin Frej)
2. Göteborg/Strömstad/Stenungsund
(Tommy Pham, Hans Sanell, Oskar Sjöberg, Joakim Johansson)
Unsoku happo
1. Johannes Rönnborg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Ebba Berntsson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3. Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Sonen hokei
1. Stefan Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Jesper Olsson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3. Daniel Andersson, Vänersborgs Taido

Tillbaka till resultatlistan