Svenska Taidoskölden

Vänecup

Trollhättan, den 9 maj 2015

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+
1. Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Linda Åhs, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3. Clary Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+
1. Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2. Eddie Herlin, Stockholms Taidoförening
3. Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb
Hokei mix 4-3 kyu
1. Johanna Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Nathalie Johansson, Taidoklubben Sensu Dojo
3. Julia Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Hokei mix 6-5 kyu
1. Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Mathurod Saraban, Taidoklubben Sensu Dojo
3. Konrad Gjertsson, Malmö Budoklubb - Taido
Jissen damer 2 kyu+
1. Clary Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Nasrin Mosawi, Kungälvs Taidoklubb
Jissen damer 4-3 kyu
1. Neth Prum, Halden Taidoklubb
2. Julia Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Mathurod Saraban, Taidoklubben Sensu Dojo
Jissen herrar 2 kyu+
1. Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb
2. Robin Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Leif Nilsson, Halden Taidoklubb
Jissen herrar 4-3 kyu
1. Fredrik Nilsson, Vänersborgs Taido
2. Erik Johansson, Kungälvs Taidoklubb
3. Mathias Makkonen, Göteborgs Taidoklubb
Laghokei
1. Uddevalla - Lag 1
(Emelie Roos, Julia Nilsson, Clary Andersson, Ebba Olsson, Johanna Frej)
2. Sensu Dojo - Lag 1
(Jeanette Johansson, Nathalie Johansson, Inger Englund, Ebba Englund)
3. Uddevalla - Lag 2
(Richard Dahl, Robin Nilsson, Johannes Rönnborg, Fredrik Karlsson, Isaac Kullgren)
Lagjissen herrar
1. Malmö m fl
(Hampus Boo, Zakaria Maghder, Konrad Gjertsson, Simon Tågerud, Amir Niknam)
2. Vänersborg m fl
(Joakim Johansson, Christian Sellberg, Stefan Laneby, Fredrik Nilsson, Hans Sanell)
Unsoku happo
1. Lidia Nylund, Stockholms Taidoförening
2. Ebba Englund, Taidoklubben Sensu Dojo
3. Oliver Dahlin, Stockholms Taidoförening
Jissen grabbar 0-3 kyu (12-15 år)
1. Nino Hermansson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Johannes Rönnborg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3. Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
Sonen hokei 30-39 år
1. Hannes Kannisto, Budoklubben Shindo
2. Daniel Andersson, Vänersborgs Taido
3. Leif Nilsson, Halden Taidoklubb
Sonen hokei 40+ år
1. Stefan Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2. Jonas Ehlebrink, Vänersborgs Taido
3. Martin Andersson, Kungälvs Taidoklubb

Tillbaka till resultatlistan